Zgubiłeś telefon? Znajdź go szybko z przeglądarki

Każdemu z nas zdarzyło się zgubić telefon i szukać go przez bardzo długi czas. Dopiero po długim szukaniu okazało się, że telefon był wyciszony i próby dzwonienia nie przyniosły skutku.

Znajdź moje urządzenie od Google

Z tego rozwiązania może skorzystać każdy posiadający telefon z Androidem i podłączonym kontem Google. Aby zacząć procedurę wyszukiwania naszego telefonu należy udać się do wyszukiwarki Google i wpisać w pasek “find my phone”. Po chwili ukaże nam się taki ekran:

google wyszukiwarka find my phone

Jak widać Google zlokalizował mój telefon i pozwala mi włączyć dzwonek albo spróbować odzyskać dane. Jeżeli jednak klikniemy na mapę otworzy nam się większy panel z dodatkowymi opcjami

google znajdź moje urządzenie strona

Z tego widoku jesteśmy w stanie zobaczyć z jaką siecią Wi-Fi jest połączony nasz telefon oraz ile ma w tym momencie baterii. Mamy też trzy opcje:

 • Odtworzyć dźwięk – dźwięk usłyszymy w pełnej głośności nawet gdy mamy całkowicie wyłączony dźwięk.
 • Zabezpiecz urządzenie – możemy nałożyć na nasz telefon dodatkową blokadę wraz z informacją dla znalazcy jak skontaktować się z właścicielem.
 • Wymaż urządzenie – jeżeli straciliśmy telefon w przypadku kradzieży i są małe szanse na odzyskanie możemy wyczyścić dane aby złodziej nie miał do nich dostępu.

Warto wspomnieć, że po uzyskaniu lokalizacji telefonu wyświetla się powiadomienie na ekranie telefonu:

powiadomienie lokalizacji urządzenia

Find my phone producentów telefonów

Wiadomo narzędzie przygotowane od Google sprawdza się bardzo dobrze, ale producenci telefonów przygotowali też swoje własne.

Samsung

Jeżeli jesteśmy zalogowani na naszym telefonie kontem Samsung możemy się zalogować na stronie https://findmymobile.samsung.com/ i uzyskać dostęp do naszego telefonu.

samsung znajdż moje urządzenie strona
sieci wifi w pobliżu telefonu

Jak widać Samsung daje nam możliwość:

 • Zobaczyć stan baterii
 • Zobaczyć sieci Wi-Fi w pobliżu
 • Zadzwonić dzwonkiem
 • Zablokować telefon (W tym zapobiec wyłączeniu zasilania telefonu)
 • Śledzić telefon (Lokalizacja będzie aktualizowana co 15 minut)
 • Usunąć dane
 • Utworzyć kopię zapasową danych w chmurze Samsung
 • Pobrać listę połączeń i wiadomości
 • Odblokować telefon w przypadku utraty hasła (hasło i dane biometryczne są kasowane i można ustawić nowe)
 • Wydłużyć żywotność baterii
 • Dodać inną osobę która będzie mogła lokalizować telefon i włączać w nim dzwonek

Dodatkową ciekawą opcją znajdowania urządzeń Samsung jest możliwość znalezienia ich nawet jeżeli jest w trybie offline. Samsung stworzył społeczną sieć urządzeń, coś w stylu “community find”, w której każde urządzenie z serii Galaxy umożliwia zlokalizowanie innych urządzeń z tej serii.

Apple

Usługa Znajdź mój iPhone od Apple jest dostępna pod adresem https://www.icloud.com/find. Trzeba się zalogować swoim Apple ID i możemy sprawdzić gdzie jest nasz iPhone.

apple znajdź iphone

Xiaomi

Xiaomi także udostępnia za pomocą swojego Cloud’a znaleźć swój telefon. Wygląda to następująco i można znaleźć pod adresem https://us.i.mi.com/mobile/find#/

xiaomi cloud znajdź telefon

Inni producenci telefonów

Inni producenci też posiadają swoje technologie do znajdowania telefonu. Aby znaleźć taką stronę od producenta naszego telefonu wystarczy wpisać w Google “find my phone nasz producent” i możemy sprawdzić co oferuje własny system twórców telefonu. Pokazałem tylko te 4 możliwości, ponieważ z nimi miałem styczność.

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące “Find my Phone”, wspomnij o nich w sekcji komentarzy w tym artykule. Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Zapisz się na webinar