W jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie?

Pierwsze kroki do stworzenia dobrego zabezpieczenia.

Najbardziej narażonymi miejscami na ataki hackerskie są skrzynki mailowe oraz social media, ponieważ na nich znajduje się najwięcej informacji. Jednak najbardziej strzeżonym miejscem powinno być konto bankowe.

Przedstawię Ci teraz kilka podstawowych informacji, abyś mógł stworzyć swoje bezpieczne hasło.

  • Nigdy nie używaj ponownie haseł do wielu kont. Twórz unikalne hasła dla każdego konta.
  • Postaraj się aby twoje hasło miało co najmniej 12 znaków i składało się z kombinacji wielkich i małych liter, cyfr i symboli co pozwoli na większe bezpieczeństwo twoich danych.
  • Unikaj używania słów, kombinacji liczb lub kombinacji klawiszy będących koło siebie, gdyż hackerzy są w stanie je złamać w zaledwie sekundę . Najlepszym przykładem tego będą „123456” czy „qwerty” – są to jedne z najczęściej stosowanych haseł w 2020 roku o czym napisaliśmy w poprzednim artykule. Jeżeli jesteś ciekawy co jeszcze się tam znalazło koniecznie go przeczytaj (link https://cybergeek.pl/najgorsze-hasla-w-2020-roku-czy-ty-tez-masz-ktores-z-nich/).
  • Nie wybieraj haseł związanych z Tobą, ponieważ każdy kto Cię zna będzie umiał je złamać.
  • Pamiętaj o zmianie hasła, zaleca się jego zmianę co 90 dni.
  • Mając wiele haseł ciężko wszystkie zapamiętywać, do tego przyda Ci się menedżer haseł, w którym wszystko będziesz miał bezpiecznie zapisane.
  • Wiele usług umożliwia weryfikację dwuetapową i jeżeli masz tylko możliwość skorzystaj z niej zdecydowanie poprawi to twoje bezpieczeństwo. W takim przypadku możesz wykorzystać swój telefon do uwierzytelnienia swojego konta podczas logowania  na przykład do banku czy na pocztę elektroniczną.

Jeżeli jesteś w stanie postaraj się wdrożyć te zasady. Informacje o których się dziś dowiedziałeś są dopiero wierzchołkiem góry lodowej wszystkiego czego dowiesz się na naszym blogu, odwiedź nas i sam zobacz ile jeszcze jest informacji, których możesz się dowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące zabezpieczeń swoich danych, wspomnij o nich w sekcji komentarzy w tym artykule. Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

guest
2 komentarzy
Najstarszy
Najnowszy Największa ilość głosów
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mateusz Banewski

Dzięki, przyda się. Teraz będę mógł mieć kosę i się nie obawiać, że mnie okradną.

Zapisz się na webinar