Prywatność w sieci – jak ją zwiększyć

W czasach pandemii bardzo mocno zwiększył się rynek w Internecie, wiele firm polegają w bardzo dużym stopniu na handlu internetowym. Wielkie korporacje chcąc osiągać coraz lepsze wyniki, uciekają się często do zbierania ogromnej ilości danych, które mogą użyć do personalizacji wszystkich produktów.
Jako, że sam staram się zachować prywatność w sieci przedstawię kilka najważniejszych porad w tym zakresie.

Podstawowe porady, aby zachować prywatność w Internecie

1. Postępuj uważnie w sieci

Podstawowym sposobem na zwiększenie prywatności jest umyślne korzystanie z Internetu w ten sposób szansa na zdobycie naszych danych jest bardzo mała.

2. Przechowuj swoje dane w bezpiecznym miejscu

Podczas korzystania z Internetu pamiętaj, aby przechowywać swoje dane w tym hasła w bezpiecznym miejscu, można stosować do tego aplikacje np. menedżery haseł.

3. Korzystaj z oprogramowania z legalnych źródeł

Instalując potrzebne nam oprogramowania, sprawdzajmy źródła, ponieważ pobierając wybrany program z nielegalnego lub nie dokładnie sprawdzone miejsca na nasz komputer może zostać pobrany wirus, który oprócz zainfekowania naszego sprzętu może również pobrać nasze dane.

4. Aktualizuj oprogramowania, z których korzystasz

Sposobem na zwiększenie prywatności jest również bieżące aktualizowanie programów na naszym komputerze. Wydawcy dbają o bezpieczeństwo i ciągle poprawiają ewentualne luki w zabezpieczeniach, przez co szansa na zdobycie naszych danych maleje.

5. Przemyśl na co wyrażasz zgody

Podczas korzystania z większości stron internetowych jesteśmy pytani na co wyrażamy zgodę, niektóre strony chcą dowiedzieć się jak najwięcej przez co pytani jesteśmy nawet o kamerki internetowe czy o mikrofony. Jednak nie musimy na to się zgadzać, tym sposobem zadbamy o swoją prywatność w sieci.

W najbliższym czasie powstanie kontynuacja tego artykułu, a tym czasem jeżeli masz jakieś pytania dotyczące prywatności w sieci, wspomnij o nich w sekcji komentarzy w tym artykule. Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Zapisz się na webinar