,,Mój sejf”-czyli jak chronić swoje dane w telefonie

W dzisiejszych czasach coraz częściej  dochodzi do kradzieży zdjęć, filmów, mailów i innych osobistych rzeczy z naszych telefonów. Czy zastanawialiście się jak chronić dane na naszych urządzeniach przenośnych?

Co to jest za aplikacja ,,Mój sejf”?

Mój sejf jest to aplikacja dostępna na telefonach firmy Samsung. Służy ona do przenoszenia swoich ważnych zdjęć, filmów, dokumentów, notatek i innych plików w bezpieczne miejsce. Dzięki tej właśnie aplikacji jesteśmy w stanie rozdzielić prywatne i ważne dane od tych mniej ważnych.

Jak skonfigurować tą aplikację?

Jest to bardzo proste. Wyszukujemy ją w naszym telefonie. Jeżeli po raz pierwszy uruchamiamy tą aplikację musimy zaakceptować Zasady i warunki. Następnie logujemy się do naszego konta Samsung. Po zalogowaniu musimy wybrać sposób zabezpieczenia. Polecamy wybór hasła, gdyż jest to najbezpieczniejsza forma. Do ustawienia silnego hasła można skorzystać z naszego artykułu dostępnego pod tym linikiem . Gdyby  wystąpił  problem z konfiguracją można skorzystać z tego linku.

Jak dodawać nowe aplikacje do sejfu?

Przykładowy wygląd poprawnie skonfigurowanej aplikacji ,,Mój sejf".

Gdy już poprawnie skonfigurujemy całą aplikację, naszym oczom powinien ukazać się taki obraz jak na zdjęciu powyżej. Korzystając z ,,+”, znajdującego się nad folderem możemy dodać nowe aplikacje, które będą przechowywane w sejfie.

Jak dodać zdjęcia, filmy notatki i inne dane?

Przykładowe zdjęcie, obrazujące dodawanie zdjęć do aplikacji ,,Mój sejf"

Wystarczy otworzyć galerię zdjęć. Wybieramy zdjęcie lub film, który chcemy przenieść do sejfu. Następnie naciskamy ikonkę ,,Więcej opcji” (trzy kropki) w prawym dolnym rogu (ewentualnie ikonka ta może się również pojawić w prawym górnym rogu). Wybieramy opcję ,,Przenieś do kontenera Mój sejf”. Przykładowe zdjęcie przenoszenia do sejfu znajduje się powyżej. I na tym kończy się trudność tej operacji. Podobnie postępujemy w przenoszeniu notatek z aplikacji ,,Notatnik Samsung”, z tą jednak różnicą, że notatkę, którą chcemy przenieść naciskamy i przytrzymujemy palcem, a następnie postępujemy tak samo jak wyżej opisano. Po przeniesieniu można sprawdzić, czy rzeczywiście nasze dane się tam znalazły.

Co w przypadku gdy nie mamy Samsunga ?

Na chwilę obecną inne marki nie oferują takiej funkcji jak Mój sejf, która byłaby wgrana domyślnie. Jednak jest dostępne mnóstwo aplikacji o podobnej zasadzie działania. Przykładem jest tutaj aplikacja dostępna na App Store o nazwie ,,Safe+” lub aplikacja ,,Secure Folder” dostępna na sklepie Play. Niestety wiele tego typu aplikacji jest płatnych.

Podsumowanie

,,Mój sejf” oraz inne tego typu aplikacje to na pewno ciekawy dodatek do naszych smartfonów, które powinno się używać. Umożliwia to przechowywanie danych w bezpieczniejszym miejscu oraz uniemożliwia dostęp do nich nieupoważnionym osobom, które mogą np. później zażądać okupu za odblokowanie danych (po nieświadomym wgraniu na nasz telefon oprogramowania typu ransonware).

Masz pytanie do artykułu? A może używasz tego typu aplikacji i chciałbyś się podzielić spostrzeżeniami? Napisz do nas w sekcji komentarzy, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą jak najszybciej!

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Zapisz się na webinar