Kryptowaluty – czym są wirtualne pieniądze?

Najprościej mówiąc kryptowaluta jest wirtualną walutą, często nazywana jest pieniądzem przyszłości. Obecnie coraz więcej wielkich przedsiębiorstw decyduje się na akceptację kryptowalut jako formy płatności w ich sklepie.

Podstawowe informacje

Większość kryptowalut będących obecnie na rynku działa bardzo podobnie. Polegają na koncepcji blockchain, technologa ta przypomina księgę rachunkową znajdującą się w chmurze, przy jej pomocy wszystkie transakcje z wykorzystaniem kryptowalut są zapisywane. Technologa ta zapewnia bezpieczeństwo oraz prywatność czy też szybkość przelewów.

Sposoby przechowywania i rynek kryptowalut

Kryptowaluty są przechowywane w sposób zdecentralizowany co jest podstawową cechą wirtualnego pieniądza. W ten sposób kryptowaluta nie należy do żadnej firmy czy instytucji. Dzięki temu wirtualne pieniądze nie są narażone na manipulowanie ich kursem. Minusem tego jednak jest stosunkowa duża niestabilność cen. Kryptowaluty które powstały wcześniej utrzymują stabilność lub ich ceny wzrastają. Problem dotyczy młodych pieniędzy przyszłości, gdyż w ciągu jednego dnia mogą zmienić swoją cenę kilkukrotnie o kilkanaście procent w górę jak i w dół. Takie zmiany mogą negatywnie wpłynąć na twoje inwestycje w nowych kryptowalutach.

Bezpieczeństwo użytkowania kryptowalut

Jednak musimy pamiętać że anonimowość, którą dają nam operacje na kryptowalutach sprzyjają przestępczości. W tym również cyberataki na wirtualne portfele i możliwość kradzieży naszej kryptowaluty, dlatego warto dbać o zabezpieczenie swojego konta.

Artykuł o zabezpieczeniu konta pojawił się już na naszym blogu. Koniecznie go przeczytaj i dowiedz się o ochronie danych w Internecie.


Jeżeli zaciekawił Cię temat kryptowalut śledź naszego bloga i media społecznościowe. Wkrótce pojawią się nowe wiadomości dotyczące wirtualnych pieniędzy, a jak masz jakieś pytania dotyczące tego tematu to wspomnij o nich w sekcji komentarzy w tym artykule. Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Zapisz się na webinar