Jak zagrać w stare gry przeglądarkowe w 2021

Wszyscy pamiętamy nasze lekcje informatyki gdzie na każdej godzinie graliśmy hordą w przeglądarkowe gry ze znajomymi. Niestety większość z tych gier była wykonana w przestarzałej technologii Flash która wraz początkiem 2021 roku przestała być dostępna o czym pisałem w poprzednim artykule do którego link macie poniżej:

https://cybergeek.pl/co-sie-stalo-z-adobe-flash

Jak zagrać?

W 2018 roku, powstał projekt opensourcowy pod nazwą flashpoint. Jest to specjalnie stworzony odtwarzacz gier Flash który pobiera grę na nasz komputer i uruchamia ją w trybie bez połączenia internetowego. Dzięki temu granie w gry jest bezpieczne.

Jak zainstalować?

Jest to bardzo prosty proces. Na początku trzeba przejść na oficjalną stronę Flashpoint. (Możesz to zrobić klikając tutaj). Po otwarciu się strony należy odnaleźć przycisk “Download Flashpoint”. Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę pobierania. Do wyboru są dwie wersje:

  • Flashpoint Ultimate 9.0 – pobiera całą aktualnie dostępną bibliotekę gier wraz z programem. Zaletą tego jest brak jakiegokolwiek połączenia z Internetem przy odpalonym programie. Wadą jest waga plików które pobieramy, ponieważ dla większości osób może być to więcej niż cały dysk może pomieścić.
  • Flashpoint Infinity 9.0 – zalecana wersja, ważąca na początek ~2GB, wymaga posiadania łącza internetowego do pobierania gier przed ich uruchomieniem. Następnie jak już raz daną grę uruchomimy możemy odłączyć połączenie z Internetem i otwierać pobraną grę bez ograniczeń.

Po pobraniu należy otworzyć instalator, który w przypadku przeglądarki chrome pokaże się w sposób

flashpoint pobrany

Wystarczy nacisnąć i naszym oczom ukaże się takie okienko

Flashpoint rozpakowywanie

Po naciśnięciu przycisku “Extract” i zniknięciu następnego okienka należy udać się do folderu, który wybraliśmy jako “Extract to”.

Jak uruchomić grę

Po nawigacji do folderu odnajdujemy plik “Start Flashpoint”. Po jego uruchomieniu ukaże nam się okno z Launcherem.

Flashpoint główne menu

Następnie przechodzimy do zakładki “Games” i wybieramy interesującą nas grę.

Flashpoint biblioteka gier

Po wybraniu gry naciskamy “Play” i czekamy na załadowanie się gry w nowym oknie. Po załadowaniu możemy już grać w naszą ulubioną grę.

Flashpoint uruchomiona gra

Dostępne gry

Lista wszystkich dostępnych gier dostępna jest pod tym linkiem: https://bluemaxima.org/flashpoint/datahub/Game_Master_List

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące Flashpointa, wspomnij o nich w sekcji komentarzy w tym artykule. Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Zapisz się na webinar