Dobre boty – jak działają i jakie są używane na co dzień.

Dzisiaj przychodzimy do was z artykułem o dobrych botach. W poprzedniej części wyjaśniliśmy w telegraficznym skrócie co to jest bot oraz jak można je podzielić. Jeżeli nie przeczytaliście pierwszej części to polecam kliknąć w ten link. Nie jest wymagane przeczytanie pierwszej części, lecz pozwoli to wam lepiej zrozumieć jak działają boty. A więc do rzeczy.

Krótkie przypomnienie co to jest dobry bot.

Dobry bot to taki rodzaj bota, którego zadaniem jest wykonywanie różnych czynności bez człowieka, co usprawnia nam wykonywanie prac, gdyż taki bot może pracować 24h na dobę, co w przypadku człowieka nie jest możliwe. Przykładem botów dobrych są np. boty indeksujące, które za zadanie mają analizowanie serwisów internetowych w czasie znacznie szybszym niż gdyby robił to człowiek. Wykorzystuje je prawie każda przeglądarka internetowa. W dalszej części wytłumaczymy na przykładach dobrych botów jak one działają.

Chattboty

Pewnie każdy z was nie raz spotkał się z tego typu botami. Jest to bot, który umożliwia prowadzenie rozmowy z klientem . Ma on stymulować rozmowę i odpowiadać na proste pytania, zadane przez klienta tak jakby to była rozmowa człowiek-człowiek, a nie człowiek-maszyna. Takie boty są obecne na różnych stronach internetowych np. sklepów czy różnego rodzaju aplikacji. Nawet większość sklepów wprowadziły chattbota w celu umożliwienia rozmowy przez aplikację Messenger. Wpływa to pozytywnie na finanse firmy, gdyż w ten sposób są w stanie obniżyć koszty, związane z zatrudnianiem konsultantów. Ostatnim przykładem, już bardzo zaawansowanego chattbota, jest np. Asystent Google, o którym już pisaliśmy.

Sztuczna inteligencja w samochodach

Do botów, czyli sztucznej inteligencji zalicza się również używanie ich w komunikacji.  Dzięki zastosowaniu dużej ilości czujników i kamer, możemy uczyć nasz samochód jak poruszać się w ruchu drogowym. Na rynku są również pojazdy, które już same potrafią kierować samochodem. Przykładem autonomicznych samochodów to np. samochody firmy Tesla.

Boty w innych komunikatorach

Chattboty, boty wysyłające memy, puszczające muzykę, tworzące ankiety to tylko kilka przykładów botów, które możemy znaleźć w aplikacji Discord, czyli komunikatora działającego na podobnej zasadzie co Skype czy Teamspeak. Z powodu rozległej liczby botów, jakie występują w tej aplikacji, zostaną one opisane w oddzielnym artykule.

Czy podoba Wam się taka seria artykułów o botach? Czy znacie jakieś ciekawe boty, które nie zostały opisane? Koniecznie dajcie znać nam w sekcji komentarzy!

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Zapisz się na webinar