Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych

Na pewno  każdy z Nas korzysta przynajmniej z jednego serwisu społecznościowego czy jest to Facebook czy Instagram. Ale czy korzystając z tych form komunikowania się jesteśmy pewni że korzystamy z tego w pełni bezpiecznie. W dzisiejszym artykule przedstawię kilka porad jak bezpiecznie korzystać z social mediów oraz jakie według dreamgrow.com są najpopularniejsze media społecznościowe.

Zacznijmy od pojęcia co to takiego media społecznościowe?

Media społecznościowe to nic innego jak aplikacje  oraz strony które za pomocą nowej technologii internetowej oraz mobilnej umożliwiają ludziom komunikowanie się poprzez interaktywny dialog.
Coraz częściej słyszymy że w mediach społecznościowych czyhają na Nas, użytkowników różne niebezpieczeństwa poprzez wirusy które kontrolują nasze konto oraz profil na danej aplikacji. Czy jednak wiemy jak zachować się w takiej sytuacji oraz jak uniknąć takiej okoliczności. Przedstawiam 5 podstawowych zasad bezpieczeństwa w social mediach które warto zapamiętać oraz które mogą się przydać w codziennym użytkowaniu.

  • Należy postępować przede wszystkim odpowiedzialnie-niezależnie co umieszczamy w Internecie czy zdjęcie czy post należy uwzględnić czy chcemy aby to było publiczne czy tylko dla konkretnej liczby odbiorców.
  • Pamiętaj Użytkowniku że nie tylko reprezentujesz siebie-warto o tym pamiętać przy umieszczaniu np. prywatnych zdjęć czy filmów, może to wpłynąć negatywnie na odbiór pracodawcy u którego będziemy się starać o posadę w naszej przyszłej pracy.
  • Nie odpisuj nieznajomym!-to ważna zasada, jeśli kogoś nie znamy warto mu nie odpisywać, może to Nas, użytkowników kosztować poprzez podanie swoich informacji prywatnych oraz naciąganie na pieniądze poprzez np. pożyczenie paru groszy a w rzeczywistości okazuję się pożyczona kwota jest o wiele większa.
  • Nie używaj tego samego hasła do wszystkich portali społecznościowych – hakerzy tylko czekają aby złamać Nasze hasła i włamać się Nam na nasze social media, dlatego warto pamiętać aby korzystać w różnych haseł oraz konfiguracji. Jeśli korzystamy w wielu mediów społecznościowych a nie zapamiętamy wszystkich haseł warto sobie zrobić mały notesik lub zapisać na zwykłej kartce papieru.
  • Nie chwal się wszystkimi prywatnymi sytuacjami-prawie wszyscy influencerzy w mediach chwalą się każda swoja minutą życia, nie zwracając uwagi na to że czyhają na nich niebezpieczeństwa, dlatego nie warto brać z nich przykładu, swoje prywatne i osobiste sprawy zostawmy poza Internetem, chwalmy się tylko małymi rzeczami np. poprzez kupienie sobie sukienki czy też jakiegoś jedzenia a nie kupieniem domu wraz z jego adresem i numerem. Nasze prywatne życie jest bezwartościowe, nikt nie ma prawa Nam go odebrać.

Media społecznościowe są obecnie stałym elementem naszego życia. Na pewno każdy z Nas po przebudzeniu od razu chwyta telefon i dryfuję po social mediach. Czy jednak wiemy jakie media są obecnie najpopularniejsze na świecie?


Przedstawiam top 15 najpopularniejszych portali społecznościowych według http://dreamgrow.com

Social mediaLiczba aktywnych użytkowników
Facebook2 200 000 000
YouTube1 800 000 000
Instagram 800 000 000
Qzone 563 000 000
Weibo 376 000 000
Twitter 336 000 000
Reddit 330 000 000
Pinterest 200 000 000
Ask.fm 160 000 000
Tumblr 115 000 000
Flickr 112 000 000
Google+ 111 000 000
LinkedIn 106 000 000
VK 97 000 000
Odnoklassniki 71 000 000

Mam nadzieję że ten krótki artykuł choć trochę wzbudził Was zainteresowanie. Pozdrawiam i do zobaczenia do kolejnych artykułów w sprawie mediów społecznościowych 🙂 Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące tego tematu, wspomnij o nich w sekcji komentarzy w tym artykule. Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Zapisz się na webinar