,,Back to the future”- czy Iphone 13/12s zaskoczy innowacyjnością ?

Od jakiegoś czasu po internecie krążą plotki o nowym Iphonie. Czyżby użytkowników telefonów z jabłkiem czekały nowości, o które proszono i które są obecne już w innych smartfonach ? Sprawdź co wiadomo o nowym flagowcu od Apple!

IOS 15 ? 

Według najnowszych plotek , IOS 15 ma przynieść znaczące zmiany w Centrum Kontroli smartfona od apple. Zmianie ma ulec m.in wysuwany panel. Niestety na temat nowego systemu wiadomo niewiele, dlatego trzeba poczekać do czerwca 2021 na konferencję WWDC.

Czyżby ekran 120 Hz?

Wśród wielu plotek pojawiających się w internecie często ukazują się informacje o ekranie. Podobno Apple planuje wprowadzić wyświetlacz ProMotion z częstotliwocią odświeżania 120 Hz w technologii LTPO, którą już znamy z ostatnio zaprezentowanych Apple Watch czy też Ipada Pro.

Technologia LTPO ? Co to takiego ?

Otóż w skrócie, bez zbędnego naukowego bełkotu. Jest to typ wyświetlacza, który bazuje na klasycznym OLED. W zależności od ilości informacji wyświetlanych na ekranie w danym momencie, częstotliwość będzie ulegała zmianie. Takie zastosowanie powoduje oszczędzanie baterii np. gdy będziemy przeglądać jakieś statyczne zawartości (np. na stronach internetowych czy innych serwisach) częstotliwość odświeżania będzie mniejsza niż podczas np. grania w gry.

Co jeszcze ma pojawić się na nowym flagowcu ?  

Otóż jak głoszą niektóre plotki dzięki wcześniej wspomnianej technologii LTPO ma się również ukazać Always on Display. Byłoby to na pewno dobry krok naprzód, gdyż funkcja ta jest już dostępna od paru dobrych lat na telefonach z androidem. Warto również wspomnieć, że nowe iphony podobno ma zasilać procesor Apple A15 Bionic. Ma tez mieć silniejszy magnes do akcesoriów MagSafe w stosunku do poprzedników, co może być ukłonem w stronę ładowania indukcyjnego. Inna z kolei plotka mówi także o możliwym wprowadzeniu czytnika lini papilarnych (Touch ID) wbudowanego w ekran, jakoby miał on stanowić część podwójnego zabezpieczenia biometrycznego. Aby odblokować telefon musielibyśmy zeskanować twarz jak i odcisk palca. Nareszcie, można rzec !

Jaka cena ? Kiedy się ukaże ?

Według nieoficjalnych informacji za najtańszą wersję będziemy musieli zapłacić ok. 4200zł, w wersji pro 5200zł, natomiast w wersji Pro Max będzie to wydatek około 5700 zł. Premiera planowana jest na wrzesień/październik 2021 roku.

Na zakończenie

Na koniec pragnąłbym jeszcze zaznaczyć, że przedstawione informacje to spekulacje nowości , które mogą się pojawić w nowych Iphonie. Do jesieni mogą się jeszcze zmienić dlatego warto poczekać na oficjalne informacje od stronny Apple. Czy te zmiany ukażą się w nowym flagowcu ? Czas pokaże !

guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Zapisz się na webinar